تبلیغات
koodakihaye man
koodakihaye man
برای تازه شدن دیر نیست 
قالب وبلاگ
نویسندگان
نظر سنجی
وبلاگ من چطورهلینک دوستان
پیوندهای روزانه

ده باشگاه فوتبال برتر جهان

 

 

 

 

 

 

 

 

باشگاه منچستر یونایتد انگلیس
اولین بار در سال 1878 میلادی تعدادی از کارگران راه آهن در لنکشایر و یورک شایر شهر منچستر ، تیمی را تحت عنوان " یوتن هث " تشکیل دادند. پس از ناکامی های این تیم ، در سال 1902 میلادی نام خود را به تیم منچستریونایتد تغییر داد و همچنان با همین نام در رقابت های فوتبال انگلیس و اروپا حضور دارد . از بازیکنان مشهور این تیم بابی چارلتون است که از بازماندگان فاجعه سقوط هواپیمای حامل اعضای این تیم در سال 1958 است که هشت تن از بازیکنان اصلی این تیم در این حادثه کشته شدند . این تیم از آن سال تا کنون ده ها عنوان قهرمانی در لیگ برتر و جام حذفی انگلیس و لیگ قهرمانان اروپا را از آن خود کرده و اکنون از پرافتخارترین و ثروتمندترین باشگاه های جهان است . این تیم شانزده بار قهرمان لیگ برتر و ده بار قهرمان جام حذفی و سه بار قهرمان لیگ قهرمانان اروپا شده است و یکبار جام جامداران اروپا و یکبار سوپر جام اروپا و دوبار قهرمان جام باشگاه های جهان شده است . براساس آمارهای سال 2008 این تیم با سرمایه یک میلیارد و هشتصد میلیون دلار ثروتمندترین باشگاه جهان است . در سال 2005 70 درصد از سهام این باشگاه در میان اعتراضات شدید هوادران این تیم توسط یک میلیاردر آمریکایی به نام مالکولم گلیزر خریداری شد .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

باشگاه لیورپول انگلیس
دومین باشگاه پیر انگلیس باشگاه لیورپول است که عمری بیشتر از صد سال دارد و درسال 1892 میلادی تاسیس شد  . از سال 1964 نام خود را در لیگ انگلیس مطرح کرد .  از آن تاریخ تا کنون 18 بار قهرمان لیگ انگلیس ، هفت بار قهرمان جام حذفی ، 7 بار قهرمان جام اتحادیه انگلیس ، پنج بار قهرمان لیگ قهرمانان اروپا ، سه بار قهرمان جام باشگاه های اروپا و سه بار قهرمان سوپر جام اروپا شده است . از این جهت این تیم پرافتخارترین تیم انگلیسی به شمار می رود .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

باشگاه یوونتوس ایتالیا
این باشگاه در سال 1897 میلادی در شهر تورینوی ایتالیا تاسیس شد و از پرافتخارترین باشگاه های فوتبال ایتالیا محسوب می شود . 29 بار قهرمان کالچیو ، 9 بار قهرمان جام حذفی ، 4 بار قهرمان سوپر جام ایتالیا ، و دوبار قهرمان لیگ قهرمانان اروپا و یکبار قهرمان جام جامداران باشگاه های اروپا و سه بار قهرمان جام باشگاه های اروپا و سه بار قهرمان جام باشگاه های آمریکای جنوبی و اروپا شده است . میشل پلاتینی ، زین الدین زیدان و روبرتو باجیو از مشهورترین بازیکنان این تیم بوده اند .


 

 

 

 

 

 

 

باشگاه آث میلان ایتالیا
در سال 1899 میلادی در میلان ایتالیا تاسیس شد و در سال 1901 به اتحادیه فوتبال ایتالیا پیوست . در سال 1986 ثروتمند ایتالیایی و نخست وزیر کنونی این کشور یعنی سیلویو برلسکونی این باشگاه را خریداری نمود. این باشگاه در سال 1999 یک شبکه تلویزیونی اختصاصی تاسیس نمود . 18 بار قهرمان کالچیو ، 5 بار قهرمان جام حذفی ، هفت بار قهرمان لیگ قهرمانان اروپا ، 5 بار قهرمان سوپر جام اروپا و دوبار قهرمان جام جامداران اروپا شده است . آث میلان از جمله باشگاه هایی در اروپا است که دارای موسسات خیریه در زمینه تامین اجتماعی است . مربیانی چون فاویو کاپلو و تراپاتونی و بازیکنانی نظیر مارکوفان باستن و رودگولیت هلندی ، فرانکو بارزی و پائولو مالدینی در این باشگاه توپ زده اند و زمانی با حضور همین بازیکنان جزو برترین و قوی ترین باشگاه های جهان بوده است .


 

 

 

 

 

 

 

باشگاه اینتر میلان ایتالیا
تیم فوتبال باشگاه اینتر میلان سومین باشگاه ایتالیا از نظر قدمت در این کشور محسوب می شود که در سال 1907 توسط برخی از بازیکنان انشعابی از تیم آث میلان تاسیس  شد . 17 بار قهرمان کالچیو ، 5 بار قهرمان جام حذفی و 3 بار قهرمان سوپر جام ایتالیا شده است . این تیم دو بار قهرمان لیگ قهرمانان  و سه بار قهرمان جام باشگاه های اروپا شده است . ماسیمو موراتی از سال 1995 ریاست این باشگاه را به عهده دارد .


 

 

 

 

 

 

باشگاه بایرن مونیخ آلمان
این باشگاه سومین باشگاه برتر جهان در زمینه فوتبال است که در سال 1900 میلادی تاسیس شد . 16 بار قهرمان بوندس لیگا و 9 بار قهرمان جام حذفی آلمان بوده است در حالی که چهار بار عنوان قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا را از آن خود کرده است ویکبار نیز قهرمان جام باشگاه های اروپا بوده است . اسطوره فوتبال آلمان فرانس بکن بائر سال های اوج فوتبال خود را در این تیم گذرانده است .  از دیگر بازیکنان مشهور این تیم گرد مولر ، سپ مایر ، کارل هاینس رومینگه ، لوتار ماتئوس و اولیور کان بوده اند .


 

 

 

 

 

 

 

 

باشگاه رئال مادرید
باشگاه رئال مادرید در سال 1902 تاسیس شد اما در ابتدا فقط نام مادرید داشت تا آن که در سال 1922 پادشاه اسپانیا لقب " رئال " به معنای پادشاهی را به آن افزود و از همین رو به آن " تیم پادشاهی مادرید "  اسپانیا می گویند . در لالیگا 31 بار و در جام پادشاهی اسپانیا 17 بار و در لیگ قهرمانان اروپا 9 بار عنوان قهرمانی را از آن خود کرده است و به همین دلیل در میان تیم های اسپانیایی و اروپایی رکورددار است . فیفا این تیم را بهترین تیم باشگاهی جهان در قرن بیستم معرفی نمود . براساس بررسی های دانشگاه هاروارد این تیم پرطرفدارترین تیم باشگاهی جهان است و از نظر بودجه سالانه ، ثروتمندترین باشگاه جهان محسوب می شود به همین دلیل است که در آغاز هر فصل از مسابقات باشگاهی اسپانیا مشهورترین و بهترین بازیکنان جهان را به خدمت می گیرد . 

 

 

 

 

 

 

 

باشگاه بارسلونا اسپانیا
باشگاه بارسلونا رقیب سرسخت رئال مادرید در لالیگای اسپانیا است که 25 بار قهرمان جام پادشاهی اسپانیا و 19 بار قهرمان لالیگای این کشور شده است . این باشگاه در سال 1899 میلادی تاسیس شد و ده سال پس از تاسیس صاحب زمین و ورزشگاه اختصاصی شد . این تیم 10 بار قهرمان لیگ قهرمانان اروپا ، 3 بار قهرمان سوپر جام  و چهار بار قهرمان جام جامداران اروپا شده است و 8 بار قهرمانی سوپر جام اسپانیا را از آن خود کرده است . اما تاریخی ترین نتایج این باشگاه در سال 2009 به دست آمد که در یکسال شش جام اسپانیایی ، اروپایی و جهانی را با مربی گری مربی جوان 38 ساله خود " گواردیولا " به کارنامه درخشان خود افزود . از مشهورترین بازیکنان این تیم یوهان کرویف ، رونالد کومان ، مارادونا ، روماریو ، رونالدو ، رونالدینیو ،مایکل لاروپ ، هریستو استیوچکف و لیونل مسی است . براساس آمارهای رسمی ، این تیم پرطرفدارتین تیم در اروپا با رقمی در حدود 43 میلیون نفر است . خوان لابورتا از سال 2003 تا کنون ریاست این باشگاه را به عهده دارد .


 

 

 

 

 

 

باشگاه بنفیکا پرتغال
این باشگاه در سال 1908 در شهر لیسبون تاسیس شد . 31 بار قهرمان لیگ پرتغال ، 27 بار قهرمان جام حذفی و 4 بار قهرمان سوپر جام این کشور و 2 بار قهرمان لیگ قهرمانان اروپا بوده است .  این تیم پرطرفدارترین تیم پرتغال است و در اروپا نیز طرفداران زیادی دارد .


 

 

 

 

 

 

 

باشگاه آژاکس آمستردام
باشگاه هلندی آژاکس آمستردام که به بازیکن سازی و مدرسه فوتبال در اروپا شهرت دارد در سال 1900 تاسیس شد . بازیکنانی همچون یوهان کرویف و فان باستن از مدرسه آژاکس به معتبرترین باشگاه های اروپایی راه یافتند . این تیم 29 بار قهرمان لیگ برتر ، 17 بار قهرمان جام حذفی و 6 بار قهرمان سوپر جام هلند شده است . اما در جام های اروپایی 4 بار قهرمان لیگ قهرمانان ، یکبار قهرمان باشگاه های اروپا و 3 بار قهرمان سوپر جام اروپا بوده است و دوبار نیز عنوان قهرمانی باشگاه های جهان را در سال های 1972 و 1995 از آن خود کرده است .

 

                                                نظر یادت نره


[ جمعه 30 دی 1390 ] [ 04:30 ب.ظ ] [ mohammad ba ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ


سلام به وبم سربزنید و از وبلاگم لذت ببرید نظر یادتون نره ممنونم
مدیر وبلاگ: محمد

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
ساعت مچی زنانه خرید مونوپاد   دریافت کد حرکت ستاره

داستان روزانه
ابزار وبلاگنویسان


تصاویر زیباسازی نایت اسکین
تصاویر زیباسازی نایت اسکین
تصاویر زیباسازی نایت اسکین
تصاویر زیباسازی نایت اسکین
تصاویر زیباسازی نایت اسکین
تصاویر زیباسازی نایت اسکین
چاپ این صفحه
تنهایی سارا
ابزار وب
Button Graphics Button Graphics

آرامش عشق

Button Graphics Button Graphics Untitled Document
دریافت کد خوش آمدگویی

اللّهُمَّ كُنْ لِوَلِیِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی كُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِدا ‏وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَك َطَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

دریافت كد دعای فرج

.

تصاویر زیباسازی نایت اسکین
تصاویر زیباسازی نایت اسکین
تصاویر زیباسازی نایت اسکین
تصاویر زیباسازی نایت اسکین
تصاویر زیباسازی نایت اسکین
تصاویر زیباسازی نایت اسکین
تصاویر زیباسازی نایت اسکین
تصاویر زیباسازی نایت اسکین

استخاره آنلاین با قرآن کریم

 سایت
تصاویر زیباسازی نایت اسکین
تصاویر زیباسازی نایت اسکین
تصاویر زیباسازی نایت اسکین
تصاویر زیباسازی نایت اسکین
تصاویر زیباسازی نایت اسکین


مشاهده جدول کامل لیگ برتر ایران

.

فونت زیبا سازفونت زیبا ساز
ابزاروبلاگ

كد ماوس